| djrobby a întrebat:

Salutare!
Vreau si eu detalii despre inmatricularea unui scooter de 49CmC in Bucuresti sector 5!
As dori sa stiu ce acte sunt necesare si o suma totala aproximativa!

hai ca dau si fundita pentru raspunsul cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Costa 100 de lei, te duci la primarie cu toate actele scuterului, contract de vanzare-cumpare, talon, asigurare care unele primarii nu le cer altele da dar majoritatea le cer, ITP-ul la fel unele il cer facut dinainte de imatriculare dar aici este foarte urat fiindca nu iti fac inspectia daca nu este imatriculat si de multe ori ai probleme si iti trebuie adeverinte provizorii, apoi iti trebuie buletinul tau si o dovada de locuinta in acel sector actele casei sau unele primarii iau in considerare buletinul de exemplu in Constanta am avut probleme mi-au cerut si actul de casa in rest nu cum ar fi Bucuresti sector 1 si 2 unde am mai imatriculat, Dragasani, Alexandria au fost ok!

1 răspuns: