| RECHINU a întrebat:

Salutaree.
Se merita sa-mi cumpar Jaguar X-type (SH) pret maxin 5500euro an 2001-2004 motor 2.5?

Răspuns Câştigător
| astra a răspuns:

Pai hai sa-ti zic. Eu am un motor de 1.6 benzina, toate consumabilele schimbate la timp, distributie, ulei, tot. Mers normal imi ia in jur de 7, daca rulez mai agresiv ajung la vreo 10-11. Motorul asta de care vb u cred ca e o benzina, asa ca poti sa te astepti sa-ti pape cel putin 12, n-ai sa vezi u ca papa 7 litri... Eventual la drum intins si putina vale.

4 răspunsuri:
| astra a răspuns:

Depinde cu ce te ocupi si cat castigi, un motor de 2.5 iti va manca foarte multi bani si daca crapa ceva pe ea si asta sigur se va intampla pentru ca asa sunt masinile sh, e nasol, piesele sunt destul de scumpe.

| RECHINU explică (pentru astra):

Salut. Stii cumva cat consuma sigur motoru de 2.5? pe mine ma intereseaza cel mai mult consumul decat piesele.Am citit pe niste forumuri si "posesorii" zic ce consuma 7-8/100km...dar altii zic ca ar consuma peste 12-13

| RECHINU explică (pentru astra):

Ai dreptate consuma foarte mult...app stii cumva cat consuma morotul de pe Renault Megan 2 (1.5 diesel)? Si cam cat m-ar costa intretinerea(revizii...etc)Multumesc!

| astra a răspuns (pentru RECHINU):

Pai hai sa-ti zic. Eu am un motor de 1.6 benzina, toate consumabilele schimbate la timp, distributie, ulei, tot. Mers normal imi ia in jur de 7, daca rulez mai agresiv ajung la vreo 10-11. Motorul asta de care vb u cred ca e o benzina, asa ca poti sa te astepti sa-ti pape cel putin 12, n-ai sa vezi u ca papa 7 litri... Eventual la drum intins si putina vale.

| akta a răspuns:

Si eu as vrea asa ceva.