| anonim1 a întrebat:

Salutari! am un ford,diesel, 2001 si imi mere masina cate-odata asa in suturi.am schimbat filtrul de motorina si mere tot asa.Nu se poate sa fie sorbul ala din rezervor sa fie infundat si sa nu isi traga suficienta motorina? se poate asa ceva? mrs de raspunsuri

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da, se poate si asta, se poate sa fie si pompa, pot fi si injectoare, pot fi o groaza de tampenii care sa iti faca zile fripte!

| a1doru a răspuns:

Ai curatat vre'odata injectoarele?

| anonim1 explică:

Problema la masina a fost catalizatorul nu pompa de injectie sau injectoarele cum imi ziceau unii mecanici.am dus masina in budapesta si acolo mi-am reparat-o