| cosmin1114444441 a întrebat:

Salutari
Am venit si eu cu o mica intrebare am un c180 din 2002 m-am învârtit de cateva ori printr-o parcare unde inca mai erea zapada ca am vrut sa vad si eu cum e cu tracțiunea spate a inceput dupa 2 km sau mai putin sa numai tragă deloc,adica băgam prima treapta se tura dar abia se misca a doua la fel nustiam ce sa fac asa ca am tras intr-o parcare, oprit motorul, l-am pornit din nou si am ținut-o turata cateva sec pana pe la 3 mii, dupa care am incercat alt ceva, am bagat masina in treapta 3"a frana de mana la maxim am turat masina cam pana la 3, 4 mi si am dat usor drumu la ampreaj motorul moare,de la ce o fi,din ce stiam ca asa se verifica daca patineaza amperajul tin sa ca acum merge normal bag piciorul in ea fuge, are cineva vreo idee, maine de duminica si nu am unde ma duc cu ea la servis si parca ma face pe creier chestia asta...

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dolceromania a răspuns:

Ambriajul,rulimentul de presiune, fugi la service!

| tintareco a răspuns:

...tehnic vorbind, nu ai ce face, l-ai suprasolicitat, ambreiaj, soluţia : service

| cosmin1114444441 explică:

Acum merge la fel ca inainte ca si cum nu sa întâmplat nimic