| Baiatulsimplu2021 a întrebat:

Salutari.
Curand voi sustine proba practica (traseul), pentru CPI marfa.
Ce sfaturi si sugestii imi puteti da?
La ce anume sa fiu atent?
Ce trebuie sa fac, si ce nu trebuie sa fac?
Orice sfat e binevenit.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa te relaxezi si sa dormi devreme in seara de dinaintea examenului, ca sa te poti concentra la examen. Nu bea alcool cu 1 zi inainte de examen, ca sa nu risti sa i vreo migrena, sau sa fii ametit la examen.
Daca ai trecut testul de sala, inseamna ca stii legislatia rutiera si nu-i cazul sa-ti faci probleme.
Succes!

| raMLesS a răspuns:

O sa te emotionezi dar trebuie sa fii atent la trafic in primul rand si trebuie sa fii sigur pe tine.
Ai grija sa fii atent la ce spune polițaru si nu te grabii.
Chiar daca stai mai mult timp pana sa faci manevrele sau sa pleci de pe loc, important e sa le faci corect si sa nu te grabesti.
Mai bine sa iei 3 puncte parca sau cat iti dadea, decât 21 ca nu ai avut grija.