| PumaTigruta a întrebat:

Salutări membrilor TPU!
Vin cu o întrebare:dacă vreau să înscriu o maşină şi am o datorie la o instituţie nebancară(Hora Credit)de câteva luni, mă va afecta cu ceva? Mulţumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic, nu are legatura inmatricularea masinii cu datoria la un IFN.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Este vorba de datoriile la stat (impozite, taxe, etc).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Insttuția nebancară nu este în nici un fel conectată cu locurile unde dta înscrii mașina.

| PumaTigruta explică:

Vă mulţumesc frumos pentru ajutorul vostru! Chiar îmi este de folos! O zi plăcută la toată lumea.