| DaniTDCI a întrebat:

Salutari TPU, incerc sa identific o piesa a masinii, dar nu reusesc sa ii gasesc denumirea nicicum. Piesa in sine e de la Ford focus 2 1.6 tdci, mai exact, "cititorul de viteze" intre timonerie si cutia de viteze e o piesa de forma patrata, dar nu am idee absolut deloc cum se numeste, nu reusesc sa dau de ea, poate stie cineva ce denumire are.

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Mergi la un magazin de piese, mai așa. Vezi ca aia de acolo au catalog si schite pe computer cu toate piesele unei masini. Te ajuta direct.

Răspuns utilizator avertizat