| Meleanca_Arun_1992 a întrebat:

Salutari TPU, ma poate ajuta cineva cu un sfat(nu doresc glume)
As dori sa achizitionez o masina cu bugetul pana in 2000 de euro(adusa din Olanda) si sunt indecis intre ce masia sa aleg, prima este Fiat Stilo 1.6 16 V an 2003 cu navigatie si climatronic si cealalta Golf 4 1.6 an 2001 fara climatronic si navigatie
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca Golful e 1.6 16V, mai bine nu iti cumperi masina deloc.
Oricum, Fiatul e varianta mai sigura, italienii nu dau gres ca VW.
Golful ar putea fi ok, doar daca ar fi motorul SR, de 101cp, 8v. Alea in 16V sunt niste pocnitori, in cazul VW.
Plus ca Fiat Stilo are un aspect mai fresh, fata de Golf 4 pe care il intalnesti in orice curte de la sat, langa vaci si carute.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eu unul spun ca, cu bani aia iti iei una si diesel, si iesi mai bine cu consumul.
E doar parerea mea, eu unul nu as alege nici una din cele 2, la bani astia gasesti si in tara.

| DespreHostel a răspuns:

Clar Fiat-ul, fara clima esti cam mort pe caldurile astea si iarna ingheti de frigwinking