| anonim_4396 a întrebat:

Salutari tuturor motociclistilor happy
Am si eu o intrebare legata de castile moto. Ce casti folositi voi?
Nu vreau sa imi spuneti ce casti sunt de top, asta stiu, vreau parerile voastre in ceea ce priveste casca pe care o purtati.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| jocnecurat a răspuns:

Am 2 casti FULL FACE.Joe Rocket RKT101 carbon fiber si Shoei
X-Twelve Martyr.Sunt multzumit de ele in special Shoei care este foarte comoda,,, de parca e facuta la comanda iar Joe Rocket este foarte ushoara fiind din fibra de carbon.Cand cumpar o casca ma uit dupa cateva chestii :sa fie testata de SNELL, sa fie marimea corecta(nu prea stramta si nici larga) sa fie comoda si in special sa nu fie folosita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am probat si eu un Shoei - day dreaming Chiar ca simteam ca e facuta pe comanda. Numai ca pretul mi se pare foarte ridicat.
Eu vreau o casca pentru pasager, bineinteles o casca nou-nouta si nu foarte scumpa. Mai pe scurt calitate-pret ok. happy
Eu mai am si o problema mare: masura XXS, nu prea gasesc.nu mai spun ca vroiau sa imi vanda S-uri care se vedea clar ca imi erau mari.
Ca echipament o sa imi iau pentru inceput neaparat casca, geaca si manusi.
Mor de nerabdare sa urc pe moto dar cum a zis si "tipu", fara echipament no way (sau cu o casca mare).