| andreipopa73 a întrebat:

Salutari! Urmeaza sa schimb toate filtrele la masina si am vrut ca de data asta sa le caut inainte, ca sa le gasesc la un pret mai bun, pentru a putea sa platesc la service doar manopera. Masina mea este un Golf 5, Cod motor BKC, Cod sasiu 1k1 Hatchback din anul 2004, 105 cp.
Doresc sa achizitionez filtrele de la cei de la Mann.
Intrebarea mea este ce coduri de produs trebuie sa aiba filtrele. Am gasit acest pachet la cei de la eMAG( https://www.emag.ro/......DC71LMBBM/ ), si nu stiu sigur daca filtrul de combustibil se potriveste, cel din pachet e PU 936/2 x, in niste comentarii am citit ca trebuie PU 936/1 x, iar alti mi-au spus ca trebuie PU 825 X.

As fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu codurile produselor care sunt compatibile cu masina. Multumesc! :) :)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Lasa eMAG, cauta pe epiesa sau autokarma (ori alte magazine online de piese), pentru ca ei te suna inainte de trimiterea pieselor, si te intreaba mai multe despre masina.
Plus ca si pe site trebuie sa bagi datele masinii, ca sa gasesti piesele.
Cat despre service, unii te refuza daca vrei sa aduci tu piesele, altii te taxeaza mai scump la manopera, si nici un service nu o sa acorde garantie cand lucreaza cu piese aduse de tine.
Parerea mea este sa gasesti un mecanic particular, daca vrei sa iesi ieftin fara comentarii, insa trebuie sa te impaci cu gandul ca nu ai garantie (decat pe incredere).

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce-i sigur e sigur: completează aici ce vrei
https://www.epiesa.ro/? gclid=CjwKCAiAob3vBRAUEiwAIbs5TswZYaiRGyjIGyw6i34_zuwCxrq--0NWG8ih9X23WrPc-5q50kbZuhoCWLwQAvD_BwE

| Panamax a răspuns:

Le gasesti cu 3 lei mai ieftine si platesti transportul 27 de lei.Mare afacere ai facut.Si daca un filtru nu se potriveste trebuie sa faci retur si sa astepti sa-ti soseasca cel ok. Unele ateliere au preturi la filtre chiar mai bune decat Epiesa.