| Xela90 a întrebat:

Salve all, am o intrebare, cine mai are un ford fiesta din 2009 automata? Ca am cumparat si eu masina de 5 zile, as vrea sa stiu unde este rezervorul de apa pentru geamul de la portobagaj, ca cica sa nu mai folosesc stergatorul din spate ca se arde, ca se strica etc. Astept raspuns, multumesc.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Isi ia apa din acelasi loc, de la rezervorul din fata.

| Xela90 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc frumos ma enerva omu asta ca zicea ca este rezervor in spate...da eu nu il cred si nici nu il credeam

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Xela90):

Cu placere.
Nu se arde daca il folosesti... Nu e pus acolo ca sa se strice.

| Xela90 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

El tocmai asta a spus ca se arde
asa mi-a spus si la mercedesul care l-am avut

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Xela90):

Asta e un comportament gresit in exploatarea autoturismelor.
Toate piesele trebuie folosite periodic, altfel sunt sanse mari sa se blocheze, sa rugineasca, sa se strice la prima utilizare dupa mult timp.
De exemplu, multa lume nu foloseste frana de mana, iar cablurile ruginesc si se rup. Cei care folosesc zilnic frana de mana, nu au probleme cu ea.

6 răspunsuri:
| Homoerectus a răspuns:

N-am auzit nicio mașină care să aibă rezervor de apă la geamul din spate.

| Xela90 explică (pentru Homoerectus):

big grin) nici eu pana acum, dar am avut si un mercedes clasa A170 dar ala s-a stricat cutie de viteze...