| Dami1520 a întrebat:

Saut! Ce parere aveti despre un Vw polo 1.4 benzina(clasic), fabricat in 09/2004?
Are 220.000 km si la pretul de 1850€.
Sunt incepatoare si nu stiu ce masina sa imi cumpar. Ma ajuta ceva pareri.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masina e ok, dar pretul e prea mare.
Cauta o Astra H 1.4 benzina.

| wildthing a răspuns:

E batrana rau, are deja 18 ani, or sa inceapa sa-ti cedeze toate la ea, plus ca avand in vedere trend-ul asta de acum, orientat catre masini electrice/hybrid, masinile cu combustibil fosil, mai ales cele vechi vor avea din ce in ce mai multe restrictii si vor fi din ce in ce mai greu de tinut.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Ia ceva mai nou. Te bucuri acum ca dai 1850, dar peste 6 luni îți cade ambreiajul, mai dai 200, peste înca o lună electromotorul, hop cu 200, apoi cutia de viteze, marcă banu’ 5-600 și tot așa. De obicei chilipirurile au un motiv ascuns pentru care vin așa ieftine. Eu dacă ar trebui să îmi iau mașina în Romania, aș lua Dacia fără ezitare, mai ales la început. Un Logan sau Sandero

| BratuAndrei21 a răspuns:

Regula nr 1, nu exista reguli.
Este o loterie, ai noroc sau nu ai.
VW sunt masini ok, care tin zeci de ani.
Ar fi bine daca platesti cateva sute de lei un mecanic care sa-ti spuna parerea lui dupa ce vede masina.