| Kolors a întrebat:

Scuzati categoria... Vreau sa incerc si eu sa conduc.Am vazut pe youtube mai multe filmulete dar niciunul nu e complet. Deci sa va spun ce am inteles eu :ca sa pornesti masina apesi ambreiajul schimbatorul in pozitia n frana de mana pusa si invart cheia.Acum ca sa plec de pe loic : piciorul pe ambreiaj,mut schimbatorul la viteza 1, las frana de mana si apas usor acceleratia si iau piciorul usor de pe ambreiaj. daca vreau sa raman in treapta 1 (la schimbator) si sa nu schimb viteza pot sa tin in continuu apasata pedala de acceleratie? fara sa mai apas altceva? si cand vreau sa opresc trebuie sa apas si ambreiajul cand apas frana? Dau funda mare.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar cati anisori ai tu de-ti imaginezi ca o masina se conduce dupa tutorialele de pe youtube?
Mai asteapta, sa mai cresti si sa-ti mai vina ceva minte la cap si, cand o fi cazul, fa scoala de soferi sau, in cel mai RAU caz, condu prin batatura, cu un sofer langa tine.

| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca ai sa intelegi prea multe daca ti-as explica.E bine daca ai pe cineva sa iti arate direct cum se face.Pe masina. Undeva in curte.Nu pe sosea.