| anonim_4396 a întrebat:

Se mai fabrica Mobra in Romania?

8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nu se mai fabrica, poate intr-un coltisor indepartat de tara o mai exista vreun exemplar in viata.

| bozo a răspuns:

Moarte sigura cu cobra, dar mai sigura cu Mobra!

| domidoc a răspuns:

Moarte sigura cu cobra/D-a' mai sigura cu Mobra ["proverb" antic]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se mai fabrica cam de vreo 12-13 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mobra s-a fabricat intre ani 1971-1994! Avea un consum de max 2, 5% si viteza maxima 70 KM/h...
Se tot aude de relansarea produsului...
Cine a apucat asa ceva stie ca Mobra este / a fost net superioara multor modele de motorete ce se vind azi pe piata.

| rich a răspuns:

Poi nu-s...cred ca dra la firme fantoma... dar nici asa cred ca ...de prin alte tari...

| dcl a răspuns:

NU, Dinainte de revolutie!

| cyc1981 a răspuns:

Nu se mai fabrica, si nici nu cred ca sau fabricat