| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Se merita sa ai un Dodge Charger/Challenger,n Chevy sau un Camaro? Cat costa intretinerea,Itp? Ma refer la modele mai vechi, sau medii la varsta.Cele mai vechi. Funda

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca îți pui problema cat costa ITP-ul, sigur nu ti se merită.

| Ciprianch28 a răspuns:

In primul rand vorbesti de o masina destul de scump de intretinut, si ca piese si cand vorbim de consum.In ceea ce priveste inspectia tehnica,nu stiu daca are importanta marca,procesul este acelasi, faruri, cauciucuri, stergatoare, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca pui intrebarea sigur nu merita. Cine are in Europa masinile alea si le permit si nu se uita la cei 80 lei pentru ITP

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bineinteles ca nu.
Consuma foarte mult, si se comporta ca niste camioane la condus.
ITP-ul nu e mare branza (dar trebuie sa fii magician sa reglezi un V8 pe carburatoare sa nu polueze), in schimb impozitul anual sare bine de 1000e.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce spui ca se comporta ca un camion? Din cauza marimii motorului?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Si din cauza motorului de o tona, dar mai ales din cauza caroseriei... Cu putin efort, pui cabina si bena de 12t pe un sasiu din ala.
Romanii faceau camioane Steagul Roșu in vremea aia, cu motoare V6 si V8, pe benzina. Americanii mergeau la cumparaturi cu mecanica similara... Si nu de inteligenti.

| Popescu_Liviu_1975 a răspuns:

Se merita daca ai un venit de peste 3000 euro/luna.