| Kajun a întrebat:

Merită vreo masina din cele două? Un BMW e39 520d diesel an 2002 sau un Golf 5 1.4 benzină an 2006?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Orice masina "merita", daca pe tine multumeste.
520d e scumpa la intretinere si inutila iarna.
Golf 1.4 e un rahat, sta mai mult stricata.

| gabicoo a răspuns:

Cărutza! E bio!

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. 520D din 2002 a fost la vremea ei o masina de lux. Acum poti sa o iei pe bani putini dar intretinerea la o masina ce are aproape 20 de ani o sa te doara. Golful 1.4 MPI e simplu si a fost de la inceput o masina ieftina. Daca e intretinut corect si nu are probleme la cumparare eu zic ca merita ca masina de oras. Bafta!