Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Se poate antifona usile de la masina cu poliester ondulat? Spune ca reduce mult din vibratiile usilor la volumul mare al boxelor. Voi ce parere aveti

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu poliester ondulat? /:)
Adica din asta http://www.bricostore.ro/......00006.html
Nu prea cred, daca pui asa ceva in portiere o sa zornaie ca naiba.
Ori duci portierele la un atelier de vopsitorie pentru insonorizare clasica, cu antifon cauciucat, si te costa vreo 100 lei toate portierele, ori mergi pe varianta mai sigura si mai curata, recomandata si de colegul de mai sus, Silent Coat. http://www.pieseauto.ro/......30569.html
PS: Portierele nu se 'poate' antifona, se pot!

| AgathaRo a răspuns:

Burete de inalta densitate sau izolatie autocolanta(smoala)

| Utilizator1234 a răspuns:

N-am incercat si nici nu cunosc pe cineva care a folosit asa ceva. Teoretic ar trebui mai mult sa antifoneze fonic decat sa reduca vibratiile, datorita materialului. Totusi, pentru o lucrare completa mergi pe clasicul Silent Coat care e accesibil, se monteaza usor si isi face treaba foarte bine.

| User2 a răspuns:

Se poate dar te gandesti si la cost?
E tot un fel de garnitura si nu toate service-urile fac asta.

| SilviaStefan a răspuns:

Cred ca merge, dar poti sa deschizi geamurile apoi?