| CristianAndrei16 a întrebat:

Se poate intampla ceva daca merg pe poligonul ilioara pentru a mai invata sa conduc, am 15 ani si merg cu tata,el imi spune ca nu e prea bine pentru ca el nu e instructor si ca nu stim cum vine politia si atunci e nasol pentru mine, ca pentru el e destul de ok pentru ca ii suspendeaza permisul dar eu e posibil sa nu mai dau niciodata(sau zice asa ca sa nu ma invete devreme ca sa nu fac vreo prostie?)

Răspuns Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poligonul este proprietatea privata a cuiva: statul sau o scoala de soferi. Daca poligonul este proprietatea statului este proprietate privata-publica si n-ai voie. Daca este proprietatea unei scoli trebuie doar sa ceri voie la acea scoala si poti merge. Nu mergi pe drumurile publice, nu ai probleme.

1 răspuns:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Nu, nu te minte, daca citesti orice carte de reguli de circulatie(pe care v-a trebui sa o citesti oricum cand dai de permis)vei afla ca nu te-a mintit.