| Bogdan2109 a întrebat:

Se poate monta un bord de pe astra h pe un astra g?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Demontatul unui bord e printre cele mai enervante si complexe operatiuni, pe care le poti face la o masina.
In principiu, daca latimea interiorului permite instalarea bordului, se pot face diferite adaptari (tai putin din el, in zonele de contact cu caroseria, si faci suporti noi). Dar bordul de Astra H nu e plug&play, are in el electronica integrata, iar munca de imperechere cu masina e imposibila, sau cel putin grea.
Cu siguranta nu merita, mai bine vinzi masina, mai pui 1000e, si iei un H fara bord traforat, ori prins cu holsuruburi.