| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa am probleme cu politia daca merg pe timp de noapte cu pozitia si farurile speciale pentru ceata?

Nu as vrea sa-mi aprind faza scurta/luminile de intalnire pentru ca sunt mult prea puternice si ii orbesc pe ceilalti participanti la trafic. Stiu asta pentru ca am testat cum vede un conducator care trece pe langa masina mea si in plus multi dintre ei isi pornesc faza lunga/flash cand se apropie de mine ca un fel de razbunare pentru ca ei au impresia ca si eu am faza lunga activata.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Luminiile de ceata au aceeasi intensitate ca alea de faza scurta. Nu inteleg pe cine orbeste multi zic tampenii legat de asta. Poate aia sensibili la lumina farului fac gat. Politia e pusa pe amenzi nu as recomanda doar daca erai intr-o tara dezvoltata nu aveai treaba pentru ca asa merg multi & nimeni nu are treaba cu ei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te si regleaza ti farurile. Nu fi un idiot in plus care merge cu luminile de ceata cand nu e cazul

suntserios
| suntserios a răspuns:

@mgtow nu cred ca ai fost in vreo tara civilizata pana acum sa vezi cum te arde politia daca mergi ca idiotul fara faruri si cu ceata aprinsa.

| sierra1 a răspuns:

"Nu as vrea sa-mi aprind faza scurta/luminile de intalnire pentru ca sunt mult prea puternice"

ești un real pericol, schimbă-ți becurile alea. Măcar de te-ar amenda, ai face-o mai rapid!

| mihai69 a răspuns:

Da. Folosirea fără rost a luminii de ceață e contravenție și se pedepsește. La fel cu circulația cu lumini de întâlnire necorespunzătoare.
Mergi la un service și rezolvă problema!

| cristimihailov a răspuns:

Poate e mai bine sa mergi la mecanic sa iti corecteze farurile, in loc sa bata spre stele... happy

Răspuns utilizator avertizat