| nic555 a întrebat:

Se vand masini noi direct cu gpl? Ce marci? Nu cele sh cu instalatie pusa intr-un service autorizat, ci cele care vin din fabrica cu asa ceva.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da!
Si Dacia are motorizari cu GPL.
Opel vindea si el, cel putin in Germania, masini cu instalatie de gaz din fabrica. Am in familie o Zafira cu butelii de gaz sub masina, din fabrica.

| mgtow a răspuns:

Momentan nu exista, doar camioane precum IVECO si SCANIA au cateva modele pe GPL - masini electrice gasesti noi dar scumpe si urate. Una interesanta e Honda e mica dar smechera la prima vedere https://hondatrading.ro/modele/honda-e/ exteriorul e misto, cu jante modificate arata mai bine dar interiorul nu e fain din pacate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacia are.
Nu asculta me zice mgtow, nu le are cu masinile.