| Bosancu10 a întrebat:

Senzorul de temperatura la motor afectează pornirea la rece și cald? Câteodată îmi pornește foarte bine iar de multe ori pornește foarte greu. Precizez când sta pe UK de la bujii mai lung pornit imi pornește bine iar de multe ori la - 7, 8 grade nu-mi sta becul de la bujii aprins mai mult de 1 secunda. Ce poate fi? Motor 1.9 tdi ajm

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

O bujie arsa, defecta. Daca toate bujiile sunt bune, este posibil sa fie de la senzor. Senzorul care lucreaza pentru releu.

| Bosancu10 explică (pentru baru):

Și ar fi senzorul de temperatura. Și relantiu tacadeaza puțin

| Bosancu10 explică (pentru baru):

Și relantiu la rece sacadează puțin

| baru a răspuns (pentru Bosancu10):

Posibil. Masoara fiecare bujie in parte.