| anonim_4396 a întrebat:

Singura mea intrebare este daca vi se pare ceva ciudat la turatiile masinii mele si daca observati problema stiti care poate fi si cauza?
Va pun un link cu urmatorul gif, https://thumbs.gfycat.com/......ricted.gif
gif cu turatiile masinii mele, mentionez doar faptul ca masina este automata si am calcat acceleratia undeva la 70% si asa am mentinut-o pe toata durata clipului, pe drum drept la viteza de aproximativ 70km/h am metinut acceleratia calcata la 70%.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la un atelier, nu faci diagnostice auto prin gifuri mute

| PringAloe a răspuns (pentru sierra1):

Eh bravo, daca-mi ziceai inainte puneam gifuri cu sunet (ironic)
Am sa ma duc si la un service multumesc.

| sierra1 a răspuns (pentru PringAloe):

N-ai prins esența: nu-ți diagnostichează/repară nici DREAKU' mașina online. Acu ai priceput? sau să pun mesaj cu sunet

| PringAloe a răspuns (pentru sierra1):

Nici n-am cerut asta, eu am intrebat cu totul altceva, n-am avut pretentia si nici nu exista ca problema pe care o are masina mea sa-mi fie rezolvata prin niste raspunsuri, eram curios sa vad ce cred altii ca ar putea avea masina mea, am fost cu masina si mi s-a spus ca poate fi egr-ul sau clapeta de acceleratie insa o sa aflu sigur abia dupa ce o sa se puna o diagnoza pe masina, salut.

| sierra1 a răspuns (pentru PringAloe):

"masinii mele si daca observati problema stiti care poate fi si cauza?"

nu e asta diagnosticare?

cu plăcere