| anonim_4396 a întrebat:

Stau intr-un oras mic si vreau sa-mi iau o masina second dar conduc putin spre normal si nu am nici familie mi s-ar potrivi un Hatch Back benzina 1.4? Ma gandeam la o Skoda Fabia sau daca mai strang niste bani un Golf V sau Ford Focus modelele dupa 2005 ca-mi plac mult cum arata. Ce ziceti?

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Sunt multe modele frumoase! tu stii ce ti s-ar potrivi si nici nu ne-ai dat un buget! ca si o recomandare, orienteaza-te spre golf, A3, A4, passat! dar fara un buget si fara sa stim ce pretentii ai de la o masina, e greu sa te indrumam! bafta!

| Florian20405 a răspuns:

Nu iti recomand Fabia sau Golf pentru oras! Daca esti singur si cu prietena ta ia-ti un matiz tico ford ca...dar daca vrei confort cel mai bun e lupo nu fabia!
Fabia am eu si pentru oras nu e buna consuma ceva daca ai o familie nevasta+copii e potrvita o fabie un golf sunt masini de familie...(1.4 in sus).Eu am avut si matiz si fabia si e dif enorma insa la consum intretinere matiz e mult mai bun!
Sper ca te-am ajutat! Lupo 1.4 benzina ffb!

| marcous a răspuns:

Pentru modelele Hatch Back iti recomand Fiat Bravo, Opel Astra, Kia Ceed sau Toyota Yaris

| radomire a răspuns:

As vrea undeva la maxim 5000 de euro, dar fiind o masina second, nu ma supar ca se strica si o sa mai trebuiasca sa o repar, deci as prefera si ceva mai ieftin la reparatii decat modelele Audi.

| dgabriel00 a răspuns:

Arunca o privire si la Ford Fiesta, Opel Corsa, VW Polo sunt modele frumoase care au confirmat deja.

| dgabriel00 a răspuns:

Sau chiar Toyota Auris, Seat Ibiza, Dacia Sandero ori HONDA CIVIC(super masina).