| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cat costa manopera pentru inlocuirea a 4 roti de vara cu 4 de iarna? Deci am rotile gata echipate trebuie doar schimbate (ca si cum ai inlocui 4 roti de rezerva)

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Jantatul este 8 lei la cineva autorizat, si 5 la vulcanizarile din colt de strada, echilibratul depinde in functie de cat plumb intra intre 10 si 18 lei. Astea sunt perturile pe O ROATA. Imultesti cu 4 si vezi cat te costa pentru toata masina!

regis
| regis a răspuns:

Avand in vedere ca sunt deja montate, o vulcanizare decenta nu iti va lua mai mult de 20 de RON. Daca mai necesita si echilibrare, cum zice si FurtunaDiesel se mai adauga ceva, dar in cazul asta de obicei nu mai platesti montarea.

| a1doru a răspuns:

La mine,''la tara'' costa 5lei roata, fara echilibrat

| FlorinDiablo a răspuns:

Ma dar tu nu stii sa o ridici pe cric si sa scoti prezoanele sa le pui?

| aurasauras a răspuns:

Depinde de masina si localitate, in jur de 60 lei.