| sebastyan1990 a întrebat:

Stie cineva ce acte sunt necesare pentru a face scoala de soferi in alt județ?

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie aceleasi acte ca si in judetul tau, poti face scoala in orice judet. Doar examinarea se poate sustine numai in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant), asa ca este bine tot acolo sa faci si scoala de conducere, te obisnuiesti cu circulatia.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In alt judet decat care? Iti trebuie adresa de domiciliu acolo unde faci scoala si examenul. Lista pentru dosar vezi google. Ura si la gara!