| Helciug_Andrei_1997 a întrebat:

Stie cineva daca fac o procura de imputernicire pentru ridicarea permisului de conducere e obligatorie stampila de la ambasada sau se poate face la orice notar?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti in Romania o poti face la orice notar, in strainatate este bine s-o faci la Ambasada ori Consulat.
O poti face si la un notar de acolo, doar ca apoi va trebui tradusa in romana si legalizata semnatura traducatorului de un notar in Romania, asa ca pierzi bani si timp.