| Alqumo a întrebat:

Stie cineva daca se poate face o bicicleta cu motor de 2 - 4 timpi?
Se poate face acasa daca ai tot ce iti trebuie?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acum nu te supara pe mine dar daca intrebi asa ceva este clar ca nu stapanesti cunostintele necesare sa asamblezi asa ceva!
Cel mai simplu ar fi sa mergi la un service auto care se ocupa printre altele si de reparatii motorete/ motociclete si sa iei detalii daca iti pot asambla ei cu acel kit o astfel de bicicleta cu motor.

| Alqumo explică (pentru Simpatic):

Scuza-ma pe mine ca nu le stapanesc daar ma gandeam ca pot sa il confectionez daca am kitul acela pentru ca oricum ma duceam la cineva care stia dar nu este asta problema. Problema esti tu ca ai 13 ani si comentezi, te uiti la anime-uri si ai si poza de profil cu ele ca iti place prea mult happy

| Simpatic a răspuns (pentru Alqumo):

Mai lachiosule eu te-am sfatuit ceea ce este bine.
Eu nu-s nici fan anime nici nu am 13 ani, am un avatar.Decat cu semnul intrebarii ca tine care esti o talamba de om mai bine un personaj.
Greata asta a unora dintre voi nu-mi place.
Daca stiai ce ai de facut faceai singur nu intrebai aici.
Tu esti genul care intreba cum se schimba bujiile ca apoi sa zica ca mergea la altcineva sa faca treaba asta oricum.
Habarnistule, tu esti un cotei de 14-15 ani fara un leu in buzunar si te pui cu mine, eu am masini ca nici mama ta nu are apartament de banii astia.Sigur am 13 ani happy
Mergi in alta parte ca siteul asta nu e de tine.

Bula
| Bula a răspuns:

Multe asemenea modificari au fosta facute mai demult, dar necesita multa pricepere in mecanica.
Este mai simpla transformarea cu motor electric.

| mihai69 a răspuns:

Se poate, cumpărând un kit de modificare din China.

| Alqumo explică (pentru mihai69):

Păi am văzut un set din china dar nu stiu ce inseamna mintea l. Era 1000si ceva de l. Mă poți ajuta?

| mihai69 a răspuns (pentru Alqumo):

Cum să te ajut?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se face dar nu are drept de circulatie, nu este omologata.