| Adi36346346 a întrebat:

Stie cineva de ce masina nu-mi mai dezabureste geamurile? Parbrizul si geamurile laterale? Decat luneta functioneaza.
Caldura se face in masina, daca ii dau la treapta 3 nu poti sa stai de cald, dar tot cu parbrizul aburit! Ce poate sa fie? Renault Clio II 2004!
Am incercat sa schimb filtrul de polen dar nu cred ca are nu l-am gasit pe nicaieri...banuiesc ca e ceva de la recirculare, dar nu stiu cum sa verific! Ceva pareri?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo in servis acolo gasesti om calificat meseriaș sa o faca, nu umbla tu care nu stii ca o strici mai rau.

| Adi36346346 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc, dar daca voiam sa fac asta nu mai puneam intrebarea aici! happy

| OldSoul a răspuns:

Deci, are sigur filtru de polen.
Nu stiu daca e exact modelul la care te referi, dar incearca sa cauti in zona parbrizului, eventual in interior pe sub torpedou.
http://theclioteam.blogspot.ro/......polen.html

| Adi36346346 explică (pentru OldSoul):

Am cautat acolo unde scrie si pe link-ul acela, numai ca la mine in locul acela pentru filtru de polen acel spatiu (plastic) unde ar trebui sa fie filtru de polen e lipit, turnat din fabrica, nu am surupuri sau ceva de genu. Sa tai plasticul si sa ma uit daca e in cutia aceia?

| OldSoul a răspuns (pentru Adi36346346):

Incearca sa vezi cum il poti trage poate are ceva cleme.
Eventual incearca sa-l scoti intreg.

| SoulReaver a răspuns (pentru Adi36346346):

Nu mai cauta filtru de polen daca nu ai aer conditionat nu ai filtru de polen. Vezi sa nu iti fie infundata tubulatura sau rupt cablul ce directioneaza clapetele sa iti dea aer pe parbriz, picioare, fata.

| Adi36346346 explică (pentru SoulReaver):

Am si aer conditionat! Cablul care directioneaza clapetele e verificat si e ok, deschide si inchide bine!

| Sofer a răspuns:

Incearca asa directioneaza grilele de ventilatie spre geamuri si dai la caldura sa se duca spre parbriz si picioare daca ai clima.

| Adi36346346 explică (pentru Sofer):

N-am clima, dar am pozitionat grilele catre parbriz si degeaba...

| Sofer a răspuns (pentru Adi36346346):

Filtru polen sa nu fie imbacsit sau foarte murdar. ca poate sa fie si asta una din cauze.