| Mynameiz a întrebat:

Stie cineva un site unde gasesc si eu un compresor ieftin?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Www.olx.ro
Iei unul la mana a 2-a functional, sau daca vrei foarte ieftin dar performant, cauti pe bucati, sa-ti faci unul.
Eu am gasit la 200 lei o butelie de compresor comunist de 100 litri, cu cilindru compresor de camion Roman. Am mai dat 100 de lei pe un motor electric, 80 pe teava de cupru (serpentina de racire), am inlocuit manometrul, si acum vopsesc cu el. A, am uitat 20 de lei la strungar, ca sa-mi faca reductie de la filet auto (din compresor) la filet universal 1/2".
La bugetul ala, cumparam o pocnitoare de 24-50l cu garantie un an, buna de umflat rotile.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrebare ieftina.

Ce fel de compresor? Hidraulic? Pneumatic?
Pentru ce destinatie?
Stii ce este un compresor?

Daca raspunzi la aceste intrebari, atunci poate te putem ajuta.

| Mynameiz explică (pentru Bula):

Compresor de AER

| Bula a răspuns (pentru Mynameiz):

In ce scop? Pentru ce-ti trebuie?
Nu-i tot una un compresor pentru acvariu sau unul pentru spart drumul.

| Laura78 a răspuns:

Aici ai putea gasi, dar depinde de bugetul tau. Http://www.olx.ro/casa-gradina/unelte-scule-feronerie/q-compresor-aer/