| MadLoveee a întrebat:

Stiti ce putere are RCD500 VW PASSAT B6 2008? As vrea sa pun boxe fata-spate de 600 wati...Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa surzesti, n-ai decat.
Tu stii ce inseamna 2 x 600=1200 wati? Cu asemenea puere se tin concerte in aer liber, nu intr-o masina inchisa!

| Ironwin a răspuns (pentru Bula):

Se refera la wati PMPO, daca erau RMS...

| Bula a răspuns (pentru Ironwin):

Nu a specificat, dar si puterea efectiva te surzeste, chiar daca e "doar" de 200W.
Mai ales daca te-ai surzit deja bine si pui volumul spre maxim, si la basi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te complici cu rasnita aia din fabrica.
Mai bine iei ceva Alpine, Sony sau alte marci foarte bune de playere, legi un subwoofer de 800 w cu statie frumos si 2 boxe de maxim 250w fiecare, este arhisuficient pentru masina ta.
Am pe masina 16 boxe in total, din fabrica, sistem BOSE, dar este din fabrica, nu orice stift.

| MadLoveee explică (pentru anonim_4396):

Man nu as vrea sa iau subwoofer sa ocupe loc... voiam doar sa stiu daca duce casetofonul asta rcd500 boxele astea... nu as vrea sa iau cea mai tare firma, cred ca JVC e ok, nu? O sa fie 4 boxe x 300wati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MadLoveee):

1200 este exagerat! Iti ajunge maxim 500.

| Ironwin a răspuns:

Scoate undeva la 4x20 W rms, difuzoarele tale cati wati rms au? Pune un link catre ele.
Uite aici RCD 500 : http://www.ebay.co.uk/......0702786449