| Anomim2025 a întrebat:

Sunt începător.
Cum pot să fac să plec mai repede de pe loc? Am văzut unele persoane cum pleacă repede dintr-o dată. Eu plec puțin mai încet că ridica ambreiajul încet.
Am mașina cu benzină 1.4

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Se invata in timp. Eu accelerez in functie de cat de repede vreau sa demarez. Daca accelerezi 10%, si lasi din ambreiaj incet, masina va demara incet, daca accelerezi 50% si lasi din ambreiaj relativ repede, demarezi repede. Este greu de explicat, dar dupa 5000 de km in oras o sa stapanesti demararea sigur.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Vei invata pe masura ce vei capata mai multa experienta sa faci si tu acelasi lucru.

| Perversul69 a răspuns:

Apasa putin pe acceleratie cand ridici piciorul de pe ambreiaj