| costin95 a întrebat:

Tatal meu este hotarat sa isi ia o masina noua, folosind programul rabla. Ce masina recomandati?
Parerile pro/contra sunt mai mult decat bine venite!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Una mica, care costa putin, consuma foarte putin, este usor de strecurat in trafic si usor de parcat totodata.

| costin95 explică (pentru Violleta2022):

Am uitat sa mentionez ca drumul parcurs intr-o zi este aprox 60% extraurban, 40% urban.
Parcarile nu sunt o problema.
Portbagajul trebuie sa fie cat de cat incapator, pentru ca mai facem si deplasari din cand in cand. Momentan detine un Passat, break din 2003. Neaparat masina in 4 usi!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Un Opel pana in 10-11000 de euro.

| costin95 explică (pentru MihaiNicu23):

De curiozitate, de ce opel?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru costin95):

E mai ieftin la piese.

| costin95 explică (pentru MihaiNicu23):

Ok, Opel astra I cu motor de 1.4 140cp, este una din optiunile luate in considerare!

| xerxes1 a răspuns:

O masina adevarata ar fi Audi RS 7 Sportback.
Face suta in 3, 7 secunde.

https://www.auto-data.net/......onic-22439

| Superior a răspuns:

Ce preferinte ai? Conteaza design-ul, electrica, diesel / benzina, buget? Vrei o masina "furioasa", "masculina", "feminina"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un șeptar.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Salut, un hibrid ori o electrica este best buy la ora actuala.
Dar sincer nu stiu cat primesti de la programul rabla pentru asa masina.