| Popovici_Sorin_1990 a întrebat:

Știe cineva cum se pune la semne volanta pe atv 125? Urgent,

1 răspuns:
| nicurobo a răspuns:

Pai montezi segmenti noi, imparti segmentii egal si montezi cilindrul, apoi urmeaza punerea la munct a distributiei adica montezi chiuloasa, ridici pistonul in capatul cilindrului, ai semn si pe volanta si pe carter, langa pedala ce schimbi vitezele, sau inainte inapoi, pui axul cu came in asa fel incat cele 2 puncte sa fie paralel cu, chiuloasa, si tachetii la fel, ridici pistonul sus si reglezi, evacuare sa fie mai mare putin decat admisia. Zi faina!