| Alex_Petrescu_1995 a întrebat:

Știe cineva dacă poti exporta permanent o masina din Uk in România pe platformă fără să aibă road tax si insurance? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atunci cand urci o masina pe platforma, singurele acte care pot fi cerute la control sunt cele de provenienta, la fel ca la orice marfa. Adica arati de exemplul talonul masinii, si eventual un contract de cumparare/factura. Masina de pe platforma nu are nevoie de taxe de drum.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, taxele respective sunt obligatorii cand circuli cu masina pe drumurile publice.