| Ionut2332 a întrebat:

Un baiat care se pricepe bine la faruri ma poate ajuta si pe mine? Vreau sa cumpar niste faruri angel eyes pentru opel astra h si trebuie sa pun eu becurile. Problema e ca nu stiu de care sa pun, pot pune 4 de acelasi fel si pe faza scurta si pe faza lunga?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pui ce fel de becuri trebuie, la farurile respective.
Nu cred ca sunt toate la fel, de obicei sunt H7 cele de faza scurta, si eventual H1 la faza lunga.

| macholyco a răspuns:

Este ilegal sa circuli cu angel eyes
O sa te opreasca politia si o sa ti ridice talonul apoi ai sa stai fara masina
Mai bine incearca niste xenoane omologate sau ceva mai finut
Angel eyes sunt moarte curata pentru politisti
Anyway H7 Faza scurta si h1 faza lunga