| aLLf0roNe a întrebat:

Un Porsche 9ff [ GT9 ] cu modificari substantiale poate bate Bugatti Veyron? Dar Mustang?

Răspuns Câştigător
| FPI a răspuns:

Sigur ca poti aproape cu orice masina se poate daca i se fac modificarile de rigoare de exemplu exista in Grecia un Lancer Evo VIII sau IX nu mai stiu sigur, care nu discuta cu un Veyron la un motor de 2 litri supra alimentat dezvolta peste 1000 si ceva de cai avand pistoane de titan dar exista si alte modele care poti sa le cumperi de la producator spre exemplu Koenigsegg Agera R daca ai auzit de ea sau Ariel Atom II...

| aLLf0roNe explică (pentru FPI):

Am auzit... da stiu ca Porsche 9ff cu modificari substantiale prinde 1000 CP

| FPI a răspuns (pentru aLLf0roNe):

Acestea sunt motoarele de care dispune dar nu am gasit absolut nimic despre pret sau daca poate fi cumparata, un prieten mi-a spus ca sunt doar prototipuri si nu i se v-a stabili un pret, sper ca ti-am fost de ajutorhappy
4.0 l - 987 HP/736 kW B6 twin-turbo (GT9)
4.0 l - 1120 HP/835 kW B6 twin-turbo (GT9-R)
3.6 l - 738 HP/550 kW B6 twin-turbo (GT9-CS)

4 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Da cu ford mustang sunt sanse dar slabe sanse sa te tii pe drum fara modificarile aferente la suspensie happy deci bani bagati cu galeata fara sens. Ca si cum ai vrea sa modifici o dacie sa zboare pe luna.

| Bogdanbogdan08 a răspuns:

Allf0roNe..Salut..Nu prea cred ca are cum sa bata un bugatti Veyron 16.4..Gandeste cati cai putere dezolvat un bugatti (1001 )..Ford Mustang... sunt sansewinking