| wolder a întrebat:

Un prieten de-al meu a început scoala de șoferi in septembrie, a terminat orele si urmeaza sa dea sala. Luna asta îi expira buletinul și se întreabă dacă după schimbarea buletinului trebuie să plătească iar cazierul, fisa medicală sau alte taxe?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu, nu trebuie, adica si eu l-am schimbat cu putin timp inainte de a da sala si n-a fost problema, gandeste-te ca majoritatea sunt in aceasta situatie, hmmm, de fapt ei nu s-au gandit sa mai faca niste banuti asa aiurea ca oricum suntem in Romanica

| wolder explică (pentru Th3AbSinTh3):

Sper sa nu plateasca nimic.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru wolder):

Nu pateste big grin

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa mai plateasca nimic, atata timp cat actele respective sunt in termenul de valabilitate.

| wolder explică (pentru Ioandelasal):

Chiar daca a scos deja dosarul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru wolder):

Chiar daca are dosarul complet, este aceeasi persoana si nu are importanta ca si-a preschimbat CI.

| mgtow a răspuns:

Nu trebuie sa mai plateasca nimic

| niculita4tpu a răspuns:

Daca apuca sa dea sala inainte sa ii expire buletinul, atunci nu cred ca mai trebuie sa plateasca iar, doar ca are dosarul depus. Dar ar face bine sa ia sala din prima. Chiar daca a terminat scoala, se mai poate pregati facand teste online. Pe http://drpciv.odat.ro/ sunt gratuite. In orice caz, cel mai bine se duce direct la sursa si intreaba, sau da telefon, la DRPCIV. Bafta!

| wolder explică (pentru niculita4tpu):

Vrea sa dea sala dupa ce schimba buletinul

| Spike189 a răspuns:

Nu are nici o legatura, CNP-ul ii ramane acelasi pe viata. Sa stea linistit