| ___QBhX a întrebat:

Unchiul meu are un service auto, dacă ma ia ca ucenic si învăț mecanică de la el, poate sa elibereze diploma de promovare ca mecanic?
El fiind patron

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poate, doar ca nefiind eliberata de o institutie abilitata, cum ar fi o scoala profesionala, ea nu are nici o valoare.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Munca la un service te-ar ajuta mai mult cand vei urma un curs pentru asa ceva.

| johnnny123 a răspuns:

Diplomele sunt eliberate de unități de învățământ, nu de patroni de service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Te ia și lucrezi la negru. Înveți meserie.