| anonim_4396 a întrebat:

Unde e mai bine sa fac scoala de soferi? Intr-un oras mai mic sau in resedinta de judet? Ex: campulung moldovenesc sau Suceava?

6 răspunsuri:
| necdannec a răspuns:

Avand in vedere faptul ca indifferent unde faci scoala tot la permis vrei sa ajungi (din experienta iti zic )atunci fa scoala cat mai aproape de orasul in care locuiesti. Invata regulamentul si fi atent(a) la raspunsul/rile pe care le dai. crezi ca daca dai pentru permis in resedinta de judet ai mai multe sanse?

| SunOfThe a răspuns (pentru necdannec):

Nu e vorba de asta. Sunt mai aproape de capulung, da eu scoala o fac in Suceava. 18 oricum, fac abia anul viitor, in septembrie si am auzit o lege cum ca am voie ca dau sala cu 3 luni inainte de ziua mea de nastere(asta ar insemna sa o incep in campulung), da dupa aia e problema cu orasu... ca atunci cand ar trebui sa-l dau, as fi in cealalta parte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa inveti sa conduci faci intr un oras mare

| Braunion a răspuns:

Daca vrei sa inveti sa conduci... intr-un oras mare. Daca vrei sa mergi si tu cu masina pe ulita si-ti trebuie un act atunci intr-un orasel mic si fara trafic.

| mdaria a răspuns:

Cred ca oriunde e bine sa faci, atata timp cat o faci. Incearca sa aflii direct de la cei care au facut in Campulung cum sta treaba.

| Byana a răspuns:

Asta nu are imprtanta, nu te va ajuta cu nimic, important este sa iti gasesti un instructor bun, care sa te ajute foarte mult si sa iti explice bine.