| Usernaam16 a întrebat:

Unde se bagă lichidul răcirii motorului la scuter Aprilia SR 50 Ditech

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se baga in radiator.
Sigur are un vas de expansiune, ca sa si verifici nivelul.
Asa ziceam si eu.
Aveam un motor de 125 si nu stiam ca ii trebuie si apa, sa mai verific.
Si am facut accident cu el o data si am pierdut dopu de la sticluta aia unde puneai apa in ea, si ceva apa, dar nu mi-am dat seama, ca afara ploua, si voiam doar sa ajung acasa.
Am mers asa ceva timp cu ea, si am avut nevoie odata sa ii dau rezervorul jos, si cand ma uit dupa carena dreapta, era sticla, goala, era sub low, si nici un dop. A trebuit sa completez, si sa improvizez un capac dintr-un dop de sampanie, si ceva arici de-aia cu click laughing

1 răspuns:
| ro74florin a răspuns:

In radiator

| anonim_4396 a răspuns (pentru ro74florin):

Nu se baga in radiator.
Sigur are un vas de expansiune, ca sa si verifici nivelul.
Asa ziceam si eu.
Aveam un motor de 125 si nu stiam ca ii trebuie si apa, sa mai verific.
Si am facut accident cu el o data si am pierdut dopu de la sticluta aia unde puneai apa in ea, si ceva apa, dar nu mi-am dat seama, ca afara ploua, si voiam doar sa ajung acasa.
Am mers asa ceva timp cu ea, si am avut nevoie odata sa ii dau rezervorul jos, si cand ma uit dupa carena dreapta, era sticla, goala, era sub low, si nici un dop. A trebuit sa completez, si sa improvizez un capac dintr-un dop de sampanie, si ceva arici de-aia cu click laughing