| barosanu69 a întrebat:

Urgent! Cei care au lucrat ca, curieri. Imi puteti spune cum e? Maine ma duc la un interviu si nu stiu mai nimic despre "meseria" asta. Niste sfaturi mi-ar fi de mare folos happy

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu trebuie să știi despre meseria asta nimic la interviu. În schimb trebuie să faci o impredie bună angajatorului.
Poate te ajută:
https://ctrl-d.ro/......de-succes/

| Gio21 a răspuns:

Salut.
Fratele meu a lucrat în acest domeniu și nu a fost prea mulțumit. În primul rand din cauza șefului care întârzia cu salariul (asta diferă de la un șef la altul) și în al doilea rand programul. Nu prea ai timp de tine. Avea un program aiurea din privința mâncării. Mânca când apuca câte ceva, fapt care a dus la slăbire. Important e să îți placă și ai grija sa primești multe detalii despre acel loc de muncă. De asemenea, asigurarea este foarte importantă!
Aa...Și dacă tot alegi asta, fii pregătit ca unii oameni sa te învinuiască pentru că ai ajuns prea târziu, prea devreme, că marfa e spartă, etcetera. E o realitate. Dar tu trebuie să stai drept și să nu vorbești urât sub nicio formă. big grin Multă baftă!