| Meineherz a întrebat:

URGENT(Pentru cei care or luat sala)Explozia unui pneu poate fi dcauzata : a) Presiunii insuficiente
b) Umflarea exagerata

a) sau b)?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Pai pot fi cam aceleasi situatii dar putin diferite. daca este prea dezumflat cauciucul se poate detalona de pe roata [ se desprinde ] si masina consuma mai mult combustibil, stabilitatea este redusa, si o controlezi putin mai greu, daca e prea umflat simti toate gropile foarte tare, pericol mare de explozie daca mergi cu viteza mare si daca este si foarte cald afara.

6 răspunsuri:
| goejoy a răspuns:

B poti invata pe www.e-drpciv.ro

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare tu ce crezi? ca e la minte cocosului

| Meineherz explică (pentru suntserios):

Eu zic umflarea exagerata, dar la unele chestionare apare ca Presiunea insuficienta, fiind raspunsul corect...

| AgathaRo a răspuns:

Varianta B este este raspunsul corect.

| pisicutzamik a răspuns:

A

| Razvanp69 a răspuns:

Inca nu am dat de carnet dar de cate ori am raspuns la intrebarea asta a fost A