| Killa3463 a întrebat:

Urgent! Salut pentru numere negre mi-a expirat acel,, Certificat de Autenticitate", am înțeles ca trebuie sa ma programez pentru altul! Intrebarile mele sunt: ce se întâmpla când ajung la RAR și dacă ma afectează folia neagră pe triple( nu este negru intens), mulțumesc!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand ajungi la RAR completezi o cerere de activitate RAR, stai la rand, vine inginerul la tine, ii dai actele, ii spui ce iti trebuie, el preia masina, iar tu mergi in sala de asteptare, unde esti chemat la ghiseu, ti se dau actele, apoi mergi si preiei masina din parcare (sau unde ti-a lasat-o).
Folia neagra te poate afecta, depinde de inspectorii de acolo. Unii comenteaza pentru orice, altii doar la serii. Eu nu as merge cu folie la ei.
Iar daca treci de rar, oricum te lasa politistii fara certificat, in trafic.