| rebbebe a întrebat:

Urmeaza sa imi cumpar prima mea masina. Buget disponibil: maxim 3500 euro. Cen imi recomandati dintre Wv Pasat, Mini Cooper, Mini One, Ford Focus? Eu ma gandeam la un Mini, desii unii spun ca e masina pentru femei (eu fiind baiat). Asadar, care este recomandarea voastra si de ce? Multumesc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum te poti gandi la masinile alea cand ai un buget de doar 3500euro? sau faci parte din categoria... nu conteaza ce cazan am daca pot sa ma dau mare cu el.

eu zic sa te reorientezi la un polo, o corsa, o fiesta ca sa iei o masina decenta in banii aia

| MariusF23 a răspuns:

Mini-uri nu prea gasesti in mintile lor la 3500 euro. La Ford as incerca, dar nu cred ca o sa gasesti un Focus 2 prea bun la banii astia. Poate mai faci rost de vreo 500 euro si gasesti Mini-uri ok la banii aia. De Passat nu zic nimic, la banii astia gasesti de-alea gen 2000-2002 si obosite.

| rebbebe explică (pentru MariusF23):

Daca as gasi un Ford din anul 2006? Dar de Skode ce parere ai? Dat despre Wv Fox? Am gasit Wv Fox din anii 2007-2008, la preturi pana in 3500 euro.

| MariusF23 a răspuns (pentru rebbebe):

Ford din 2006 la banii astia gasesti doar Fiesta care sa fie in regula. O Skoda Fabia e ok la banii astia, VW Fox s-ar putea sa fie prea mica pentru nevoile tale.