| TheGentleman a întrebat:

Vă plac camioanele americane? Mie mi se par mai mari și mai spațioase decât cele europene. Și cu motor mai puternic (botul acela lung). Există camioane americane în Europa?

5 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Par a fi "faine".

| sdws77 a răspuns:

Exista. Camioanele americane sunt destul de comune in Ucraina si in Federatia Rusa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prin UE doar asa pentru pasionati. Gandeste te ce greu ar fi sa livrezi cu ala in spatiile mici din Europa. Plus consuma banuiesc enorm

| cyberalex a răspuns:

Am vazut chiar si la noi unul, cisterna. Nu sunt facute pentru EU, sunt prea mari.

| minrest a răspuns:

1. Soferii americani pot sofa o ora in plus intr-o sesiune decat cei europeni, mi se pare 9 ore fata de 8. Ora asta in plus face ca nevoia de comfort in cabina sa fie mult mai mare. 2. Majoritatea transportatorilor pe sosea americani sunt soferi care isi detin masina. 3. Coroboram 1 cu 2, si aflam ca soferii americani, care merg mult pe zi si isi detin masina, au interesul sa isi faca cabina pe comanda, asa ca isi fac capete de camion mai mari, multe cu toaleta, multe cu dormitor inclusiv dulap, pentru ca degeaba au apartamente frumoase cand viata lor se desfasoara in camion.