| andreiiii9093 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Nu stiu ce marca de masini este mai buna! Dintre Audi Bmw si Mercedes in general nu un model anume! Si argumente serioase va rog

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca aI mai pus intrebarea asta de cateva ori. Nu o sa poata nimeni sa iti raspunda. Toate 3 sunt marci premium care fac masini premium. Ca bmw tinde spre sportivitate si mercedes spre lux iar audi vrea sa le incorporeze pe ambele nu face una din marci mai buna sau nu per total

| andreiiii9093 explică (pentru suntserios):

Multi spun ca audi nu are ce cauta deoarece a aparut mult mai tarziu decat cele 2 si ca face parte din VW, si ca este un VW mai scump...

| suntserios a răspuns (pentru andreiiii9093):

Audi e fondata in 1909 spre deosebire de BMW care a aparut cativa ani mai tarziu. Asa ca nu prea e relevant ce zici tu, IAr vag detine si Lambourghini si Porsche, asta nu inseamna ca si alea sunt niste vw mai scumpe nu?

| andreiiii9093 explică (pentru suntserios):

Aaa, multumesc mult si daca ar fi sa alegi tu dintre aceste 3 marci. ce ai alege? Si de ce? Multumesc

| johnnny123 a răspuns:

Dacă una dintre mărci ar fi în mod indisputabil "mai bună" pe toate liniile decât celelalte două, atunci celelalte două ar da faliment pentru că nu le-ar mai cumpăra nimeni. Destul de logic până aici, nu?

Faptul că există toate trei mărcile și toate trei o duc destul de bine, indică faptul că fiecare dintre ele are propriul public.

Întrebare nu este "care marcă este mai bună", ci "care mașină este mai bună pentru nevoile, preferințele, stilul și bugetul meu".

Iar această întrebare nu are un singur răspuns corect, răspunsul diferă de la om la om.

| StefanCosmin a răspuns:

Acum depinde estetic/mecanic. Estetic, dupa parerea mea, mai frumos este un audi s8 decat mercedes s classe, insa BMW seria 7 are o gramada de optiuni, insa nu prea ma atrage estetic

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns:

Astea consuma o galeta sau două la sută omule ramai cu ea în drum

| suntserios a răspuns (pentru Chiru_Ionut_1979):

Nu prea stii ce spui, asa e? Ai raspuns sa te afli in treaba

| Black38 a răspuns:

Celei 3 mărci au diferențe foarte mici în performanțe și fiabilitate, poate o difernță e că Audi are tracțiune pe față. Diferențele de performanță sunt mici așa că orice model ai alege nu vei putea spune că tu ai ales "căruța" iar celelalte erau limuzine.Prețurile sunt asemănătoare deoarece este o competiție.Deci prețuri asemănătoare, performanțe asemănătoare vei alege după aspectul mașinii.Personal aș alege Audi deoarece dacă îți iei BMW vei fi numit un cocalar iar Mercedes mi se pare mașina pe care o iei mai târziu când nu mai ai chef de "liniuțe" și "cerculețe" și vrei doar eleganță și comfort

| andreiiii9093 explică (pentru Black38):

Multi spun ca audi nu este premium, doar un vw scump... si de asta nu stiu ce sa mai cred. daca mai poti sa mi zici niste argumente serioase iti dau cu cea mai mare placere funda