| adryan_4792 a întrebat:

Va salut! Am o masina fara aer conditionat si as vrea sa gasesc o alternativa.Ce imi puteti recomanda? Aerotermele la bricheta de 12 V sunt bune?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aerotermele produc doar căldură. Nu cred că asta ai tu nevoie vara. Dar pentru iarnă, e utilă una din aia dacă nu-ți merge de pildă dezaburirea pe lunetă.

| adryan_4792 explică (pentru mihai69):

Ok..si o alternativa de vara?

| mihai69 a răspuns (pentru adryan_4792):

Nimic eficient.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar aparatele cu baterii reci (ca la gentile frigorifice), pot sa dea un mic randament, insa slab, fata de o instalatie AC buna.

| Panamax a răspuns:

Nu exista alternative la AC.

| DarkAndDreary a răspuns:

Daca masina are A/C ca dotare optionala, teoretic ai putea sa ii faci retrofit.