| cherychery a întrebat:

Vă salut! Am o nelămurire, în legătură cu un moto fierăstrău micul pădurar. Pană acum i-am băgat ulei de amestec verde 20 ml la litru. Când am vrut sa mai cumpăr ulei verde nu am mai găsit și i-am luat roșu. Are ceva dacă fac amestecul cu roșu, și este în regulă dacă i-am băgat 20 de ml la litru, trebuie cumva mai mult sau este ok?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca pui ulei pentru motoare in doi timpi nu este problema. In final orice ulei este bun avand rolul de a unge toate.