| celmaitarenume a întrebat:

Va salut. Am scaunele crem la masina si din pacate nu sunt de piele si s-a asesat cineva cu geaca de piele udă si s-a luat negreala de pe geaca pe scaun. Cu ce as putea sa curat? E vreo solutie ceva?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Depinde de materialul care acoperă scaunele, dar mai ales de vopseaua gecii. E posibil să fi fost o geacă revopsită incorect, dar vopseaua să rămână pe o suprafață textilă. Mergeți la o spălătorie auto și cereți ajutorul.

| Alexandrionelu a răspuns:

Cauta spuma activa pentru material textil. O aplici pe pata, freci cu o cârpă curata, apoi o lași sa se usuce cam o zi - iarna poate chiar mai mult. După câteva procedee din astea ar trebui sa dispară pata.